Izrael bombarduje Syrię

syria-izrael

 

     W nocy z soboty na niedzielę, 4 -5.05.2013r., wojska izraelskie przeprowadziły trzy ataki powietrzne na obiekty wojskowe położone w okolicach Damaszku: na wojskowy ośrodek badawczy Dżamraja, składy z bronią oraz na jednostkę syryjskiej obrony przeciwlotniczej w miejscowości Sabura, w pobliżu autostrady Damaszek-Bejrut.

Syryjski minister informacji Omran ez-Zubi powiedział, że po atakach izraelskiego lotnictwa na trzy cele pod Damaszkiem „wszystkie opcje są możliwe”. Dodał, że obowiązkiem władz jest obrona państwa „wszelkimi dostępnymi środkami”. Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu Zubi nie wskazał, jakie konkretnie działania miałyby podjąć władze syryjskie, ale podkreślił, że ich obowiązkiem jest obrona państwa „wszelkimi dostępnymi środkami” przed „atakami od wewnątrz lub zza granicy”.

Izraelskie ataki na cele w Syrii potępił w niedzielę prezydent Egiptu Mohammed Mursi. Potępił on także naruszanie przez Izrael suwerenności Syrii oraz „wykorzystywanie jej wewnętrznego konfliktu pod jakimkolwiek pretekstem”.

Władze izraelskie nie potwierdziły oficjalnie, że przeprowadziły ataki na cele syryjskie. Według cytowanego przez Reutera współpracownika premiera Benjamina Netanjahu Izrael nie chce ustosunkować się do tych doniesień, aby władze Syrii nie czuły się zmuszone do ataku odwetowego. – Z tej informacji wynika, że zarówno Izrael, jak i syjoniści z Wall Street i z Londynu, widząc zdeterminowaną postawę władz Syrii i jej sukcesy w walce z wewnętrzną rebelią inspirowaną i finansowana przez światowych terrorystów z USA i Wlk.Brytanii, obawiają się rozpętania wojny, która mogłaby przekształcić się w wojnę o zasięgu międzynarodowym. Syjonistyczne reżimy Zachodu obawiają się wojny z suwerennymi państwami Wschodu.

Do tej pory światowi, syjonistyczni terroryści są bezkarni.

 

A jakie jest stanowisko władz Katolickiego Kościoła, nowego papieża Franciszka, w sprawie zbrodni światowego, syjonistycznego terroryzmu i bandyckich państw?

Czy polscy katolicy, smoleński lud, obrońcy krzyża i wiary, znają stanowisko swojego Kościoła i jego obecnego sternika?

Czy to stanowisko Kościoła zgodne jest z Dekalogiem?

 

396863_448276048592771_1228166918_n

 

01.05.2013r. Prezydent Izraela, Szimon Peres, został uhonorowany medalem pokoju oraz symbolicznymi kluczami do włoskiego miasta Asyż „za wyjątkowy wkład na rzecz dialogu i w sprawę pokoju”.

9409_10151566924708189_1734291619_n

 

Dzień wcześniej prezydent bandyckiego państwa spotkał się z papieżem Franciszkiem, którego wizyta w Izraelu ma nastąpić na początku przyszłego roku.

 

 

Dariusz Kosiur

Reklamy